ΗΜΕΡΙΔΕΣ
PDF Εκτύπωση E-mail

«Πρόσκληση σε επιμορφωτική ημερίδα»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικού Ολύμπου, ως κομβικός συνεργάτης στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο Εκπαίδευσης για την Αειφορία «Τα πετρογέφυρα της Ελλάδας» που συντονίζει το ΚΠΕ Μακρινίτσας, πρόκειται να πραγματοποιήσει επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: «Προσεγγίζοντας τα πετρογέφυρα της Πιερίας στο χθες, στο σήμερα και στο αύριο». Η δράση υλοποιείται στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) - Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, μέσω του Επιχειρησιακού προγράμματος ??Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση & Δια Βίου Μάθηση 2014-2020??το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΚΤ) & από Εθνικούς Πόρους».

Η ημερίδα θα περιλαμβάνει θεωρητικές εισηγήσεις, περιήγηση στα γεφύρια «Μόρνας» & «Πέτρας Ολύμπου» και βιωματικά εργαστήρια στα πεδία εκπαίδευσης σχετικά με το θέμα της ημερίδας.

Ημερομηνία υλοποίησης της ημερίδας: Κυριακή 12 Μαΐου 2019

Πίνακας Συμμετεχόντων

Aφίσα

PDF Εκτύπωση E-mail

Θέμα : «Πρόσκληση σε επιμορφωτική ημερίδα»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικού Ολύμπου, στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) - Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, μέσω του Επιχειρησιακού προγράμματος ??Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση & Δια Βίου Μάθηση 2014-2020?? το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΚΤ) & από Εθνικούς Πόρους», σε συνεργασία με την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Αμανατίδου Μαργαρίτα και την Υπεύθυνη Καινοτόμων Δράσεων Β/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Παππά Μυράντα, πρόκειται να πραγματοποιήσει επιμορφωτική ημερίδα με θέμα:  «Αειφορική διαχείριση φαρμακευτικών φυτών στο χθες και στο σήμερα: γνώση και ορθή χρήση μιας πολιτισμικής κληρονομιάς». Η ημερίδα απευθύνεται  σε  εκπαιδευτικούς που  υπηρετούν σε σχολεία της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης  Πιερίας.

Αίτηση Συμμετοχής

Πίνακας Συμμετεχόντων

Εισηγητές

Aφίσα

PDF Εκτύπωση E-mail

«Πρόσκληση σε επιμορφωτική ημερίδα»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικού Ολύμπου, ως κομβικός συνεργάτης στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο: «Απορρίμματα: τα χρήσιμα?άχρηστα »  που συντονίζει το ΚΠΕ Έδεσσας - Γιαννιτσών, σε συνεργασία με το  τελευταίο, την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Αμανατίδου Μαργαρίτα και την Υπεύθυνη Καινοτόμων Δράσεων Β/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Παππά Μυράντα, πρόκειται να πραγματοποιήσει επιμορφωτική ημερίδα με εργαστήρια. Το θέμα της ημερίδας είναι:  «Δρω για τη μείωση της πλαστικής σακούλας, συμβάλλω στη βιώσιμη ανάπτυξη» και υλοποιείται στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) - Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, μέσω του Επιχειρησιακού προγράμματος ??Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση & Δια Βίου Μάθηση 2014-2020?? το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΚΤ) & από Εθνικούς Πόρους».

Η ημερίδα απευθύνεται  σε εκπαιδευτικούς που  υπηρετούν στα σχολεία της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης  Πιερίας  και θα διεξαχθεί στο κτήριο του 19ου Δημ. Σχ. Κατερίνης  την Τετάρτη 31 Ιανουαρίου 2017 από τις 16:30 ? 19:45.

Συμμετέχοντες

PDF Εκτύπωση E-mail

«Πρόσκληση σε επιμορφωτική ημερίδα με εργαστήρια»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικού Ολύμπου, ως κομβικός συνεργάτης στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο: «Τα βότανα στη ζωή μας», που συντονίζει το   ΚΠΕ Μακρυνίτσας, σε συνεργασία με το  τελευταίο, την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Αμανατίδου Μαργαρίτα και την Υπεύθυνη Καινοτόμων Δράσεων Β/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Παππά Μυράντα, πρόκειται να πραγματοποιήσει επιμορφωτική ημερίδα με θέμα:  «Βότανα : πεδίο για εκπαίδευση και επιχειρηματικότητα στο πλαίσιο της βιώσιμης ανάπτυξης». Η ημερίδα απευθύνεται  σε  εκπαιδευτικούς που  υπηρετούν σε σχολεία της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης  Πιερίας.

Αφίσα

Αίτηση

Κρύα Κρέμα Γαληνού

Φωτογραφίες