PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

«Εκπαιδευτικές επισκέψεις και επιμορφωτικές δράσεις στα Κέντρα Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (Κ.Ε.ΠΕ.Α.) κατά το σχολικό έτος 2023-2024»

Για επιπρόσθετες πληροφορίες και διευκρινίσεις επί των προγραμμάτων - πέραν των πληροφοριών που υπάρχουν στο "Επιλογές: Προγράμματα"- παρακαλούμε να αποστείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα στο ΚΕΠΕΑ με τηλέφωνο επικοινωνίας. Επίσης, οι εγκριτικές αποφάσεις είναι αναρτημένες στο "Επιλογές: Εγκύκλιοι-Εγκριτικές".

ΚΕΠΕΑ/

ΣΧΟΛΕΙΑ_ΔΕΚΤΑ_ΕΝΤΟΣ Π.Δ.Ε. ΚΕΝΤΡ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΣΧΟΛΕΙΑ_ΔΕΚΤΑ_ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

«Επικοινωνία με το Κ.Ε.ΠΕ.Α. Ανατολικού Ολύμπου»

Όσοι επιθυμούν να επικοινωνήσουν με το Κ.Ε.ΠΕ.Α. Ανατολικού Ολύμπου παρακαλούμε να στείλουν ηλεκτρονικό μήνυμα στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

«Πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή σχολείων στα προγράμματα του ΚΕΠΕΑ Ανατολικού Ολύμπου κατά το χρονικό διάστημα Οκτώβριος - Δεκέμβριος 2023»

Το Κέντρο Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (ΚΠΕ) Ανατολικού Ολύμπου, γιατο χρονικό διάστημα 20 Οκτωβρίου – 15 Δεκεμβρίου 2023 πρόκειται να συνεργαστεί με σχολικές μονάδες της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Πιερίας δια ζώσης στο πλαίσιο υλοποίησης εκπαιδευτικών προγραμμάτων/δράσεων και ενημερώσεων.

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

Πρόσκληση σε εξ αποστάσεως επιμορφωτικό σεμινάριο

Τα ΚΕΠΕΑ/ΚΠΕ Κιλκίς, Ποροΐων και Ελευθερίου Κορδελιού & Βερτίσκου και η ΔΠΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης δια της Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, ως συντονιστικοί φορείς της Εκπαιδευτικής Δράσης «Φυτεύω και Υιοθετώ ένα δέντρο, δίνω ανάσα στη γη», διοργανώνουν εξ αποστάσεως επιμορφωτικό σεμινάριο με τίτλο: «Ένα δέντρο μεγαλώνει στην αυλή του σχολείου μας» τη Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2023 και ώρες 18.00-21.00 μέσω της πλατφόρμας Webex.

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

«Εκπαιδευτικές επισκέψεις και επιμορφωτικές δράσεις στα Κέντρα Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (Κ.Ε.ΠΕ.Α.) κατά το σχολικό έτος 2022-2023»

ΚΕΠΕΑ/

ΣΧΟΛΕΙΑ_ΔΕΚΤΑ_ΕΝΤΟΣ Π.Δ.Ε. ΚΕΝΤΡ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΣΧΟΛΕΙΑ_ΔΕΚΤΑ_ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή εκπαιδευτικών σε σεμινάριο

Η Μονάδα Διαχείρισης Εθνικού Πάρκου Ολύμπου / Ο.ΦΥ.ΠΕ.ΚΑ, το ΚΕΠΕΑ Ανατολικού Ολύμπου και η Ένωση Φορέων «ΓΕΩΑΝΑΛΥΣΗ Α.Ε. - ΑΤΕΠΕ Διαχείριση Οικοσυστημάτων Μον. ΕΠΕ» σε συνεργασία με τη Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Πιερίας διά της Υπευθύνου σχολικών δραστηριοτήτων, Αμανατίδου Μαργαρίτας, συν -διοργανώνουν εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα: «Φέρνοντας τις νυχτερίδες στην εκπαίδευση» την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022, από τις 4.15μμ-7.30μμ, στην έδρα της Μονάδας Διαχείρισης Εθνικού Πάρκου Ολύμπου (Κέντρο Πληροφόρησης), στο Λιτόχωρο.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 2

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 Επόμενο > Τέλος >>